Zdefiniuj swoje social graphs :)

Budowanie Marki Osobistej online wiąże się również z aktywną obecnością w mediach społecznościowych.  Facebooka można lubić lub nie, jednak korzystać z niego trzeba świadomie. Social graph to mapa Twoich relacji, powiązań społecznych. W centrum zawsze jesteś Ty. Wokół przedstawiciele rodziny, znajomi z dzieciństwa, współpracownicy, nowopoznani ludzie z zagranicznej eskapady,  ci z którymi dzielisz pasję, partnerzy biznesowi... No bo jak nie przyjąć do grona znajomych kogoś z kim robisz biznes, a wysłał Ci zaproszenie? Nawet jeśli bardzo chcesz, nie rozdzielisz całkowicie relacji służbowych od prywatnych. Trzymanie zdrowego dystansu bez uszczerbku dla relacji wymaga większego sprytu i zaangażowania niż jeszcze kilka lat temu.

Siłą rzeczy w tym samym czasie funkcjonujemy w różnych social graphach.  Dlatego warto pogrupować znajomych na Facebooku. Nie wszystkie treści kierujmy do wszystkich. Mamę ucieszy fakt, że zjadłaś obiad czy Twoje dziecko wysłało bezzębny uśmiech.  Babcię, że masz na sobie ciepły szalik i czapkę... ale szefa, księgową? Koleżankę, która z lekka irytowała Cię w liceum (a przy okazji matur uświadomiłaś sobie, że 20 lat minęło...)?  W każdym kręgu funkcjonuje Twoje inne ja. Przyjaciele wiedzą, że w weekend masz potrzebę odreagować po ciężkim tygodniu. Motocykliści, z którymi  przemierzasz kilometry dróg wiedzą, że kochasz adrenalinę, duże prędkości przekraczanie granic i balans na krawędzi . Rodzicom pozwól spać spokojnie. Kolegom z pracy niech nawet nie przemknie przez myśl, że Twoje drugie imię brzmi Brawura. Ryzykanctwo na wszystkich może ściągnąć katastrofę. Nie oznacza to, że na polu zawodowym brak Ci autentyzmu, nie jesteś sobą. Z całego arsenału cech, które posiadasz wybierasz te, dzięki którym działasz efektywnie. 

Idziesz przez życie odważnie, świadoma własnej wartości i posiadanych umiejętności. Masz do siebie pełne zaufanie.  Wiesz, że wiemy o sobie tyle, ile nas sprawdzono. Ale w niejednym boju mogłaś się już sprawdzić i stąd w Tobie ten spokój. Nie musisz uprawiać sportów ekstremalnych, posiadać unikatowych talentów, a wolny czas poświęcać realizacji tak drogiej jak i ekstrawaganckiej pasji. Gwarantuję Ci, że posiadasz cechy, które umiejętnie wyeksponowane  będą pracować na Ciebie. Musisz tylko pamiętać, że każdy komunikat trzeba możliwie dostosować do odbiorcy.